Wizyta prezydenta Dudy w Kędzierzynie-Koźlu nie doszła do skutku

Głowa państwa miała być u nas w sobotę. Ale ze względu na zagrożenie epidemiologiczne zrezygnowano ze spotkania z mieszkańcami.

O planowanej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy mówiono w mieście od kilku dni. Miała się ona odbyć w sobotę, Duda miał do Kędzierzyna-Koźla przyjechać po spotkaniu z mieszkańcami Nysy. Informację o tym podała m.in. Polska Agencja Prasowa. Już wiadomo, że tak się jednak nie stanie.

– Ze względu na napięta sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym pan prezydent nie odwiedzi naszego powiatu w danym terminie. Ale to nie oznacza że nie odwiedzi nas w innym terminie – przekazała Katarzyna Kukolka-Bogocz, pełnomocnik kampanii prezydenta Andrzeja Dudy w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Andrzej Duda ubiega się o reelekcję jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie tylko nieliczne sondaże dają mu szanse na zwycięstwo w pierwszej turze. W drugiej szanse jego kontrkandydatów są bardzo wyrównane. Politolodzy i publicyści przekonują, że wiele będzie zależało właśnie od kampanii wyborczej.

Urzędujący prezydent wygrał wybory w 2015 roku m.in. dzięki dużej liczbie bezpośrednich spotkań z wyborcami. Zapowiedział, że w czasie swojej kadencji odwiedzi każdy powiat i słowa dotrzymał. W kampanii wyborczej chciał jednak ponownie spotkać się z mieszkańcami wielu z nich.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting