Postanowienia noworoczne w marcu?

Marzec to doskonały czas na zaplanowanie najbliższych miesięcy, pierwsze podsumowania tegorocznych dokonań i powzięcie postanowień, których realizacji poświęcimy resztę roku. Może właśnie teraz warto powiedzieć „stop” paleniu?

Polacy skłonni są do snucia planów, a jak pokazuje historia nie brakuje nam ułańskiej fantazji. Badania przeprowadzone przez CBOS w 2017 roku wskazują, że ponad połowa mieszkańców Polski robi postanowienia noworoczne. Jednakże tylko ci najbardziej wytrwali zdołają zrealizować wszystkie zaplanowane przez siebie przedsięwzięcia. Okazuje się, że zaledwie 10 proc. polskiego społeczeństwa znajduje się w gronie najbardziej sumiennych i zdeterminowanych osób, reszta zarzuca realizację swoich postanowień na długo przed zakończeniem roku.

Jednym z takich postanowień często jest rzucenie palenia, a to nie lada wyzwanie! Decyzja ta wpływa na całe nasze życie, a jej powodzenie uwarunkowane jest wieloma czynnikami. W 2020 roku nastąpi jednak rewolucyjna zmiana, która może pomóc wielu nałogowym palaczom w podjęciu decyzji i rozstaniu się z nałogiem. Jaka? 20 maja wchodzi w życie unijny zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i tych z kapsułką. Oznacza to, że od tej pory miłośnicy popularnych mentoli nie znajdą ich już na sklepowych półkach, co oczywiście wymusi zmianę przyzwyczajeń. Jedni wrócą do zwyczajnych, „niesmakowych” papierosów. Inni skierują swoją uwagę w stronę zamienników, gdzie znajdą na rynku kilka propozycji jak e-papierosy, wykorzystujące płyn z nikotyną, czy podgrzewacze tytoniu.

Najpopularniejszym z nich w Polsce jest IQOS. Podgrzewacze tytoniu już niebawem de facto będą stanowiły jedyną legalną metodę używania tytoniu mentolowego. Okazuje się, że zmiana wymuszona przez Unię Europejską może wyjść palaczom na dobre i łączy się z pewnymi plusami.

– Używanie IQOS jest niemal na pewno znacznie mniej niebezpieczne niż palenie papierosów. Wiemy od dekad, że to wdychanie dymu tytoniowego, a nie sama nikotyna, odpowiada w większości za ryzyko chorób związanych z paleniem. Dysponujemy teraz produktami, które umożliwią wielkiej rzeszy ludzi znaczną poprawę stanu zdrowia, jeśli dopuścimy je na rynek i zachęcimy palaczy do przestawienia się na nie –mówi prof. David T. Sweanor z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Ottawie, który od 1983 roku skutecznie działa na rzecz redukcji palenia papierosów na świecie.Oczywiście najlepiej jest rzucić palenie, ale dla osób, które nie mogą rozstać się z tytoniem podgrzewacze tytoniu wydają się ciekawą alternatywą.
Zatem już czas przystąpić do realizacji (nowych) noworocznych postanowień!

REKLAMA



Protection Plugin made by Web Hosting