Radni miejscy zostali zaprzysiężeni i rozpoczęli pracę

Przewodniczącym Rady Miasta Kędzierzyna-Koźla został ponownie Ireneusz Wiśniewski.

We wtorek, 7 maja, odbyła się pierwsza po kwietniowych wyborach sesja Rady Miasta Kędzierzyna-Koźla. Radni i prezydent Sabina Nowosielska złożyli ślubowanie. Przewodniczącym rady wybrano ponownie Ireneusza Wiśniewskiego, który do samorządu wszedł z listy KWW Sabiny Nowosielskiej – Koalicji Obywatelskiej.

– Nasze miasto jest piękne. I może być jeszcze piękniejsze. Postarajmy się, aby ta kadencja spowodowała, że Kędzierzyn-Koźla zmieni się jeszcze bardziej. Pracujemy dla dobra naszych mieszkańców – powiedziała prezydent Sabina Nowosielska podczas pierwszej sesji.

Dodała, że liczy na współpracę także z radnymi opozycji.

– Chciałam podziękować mieszkańcom za wybór na kolejną kadencję, duże wsparcie całego komitetu wyborczego i wsparcie wielu osób, które trzymały za mnie kciuki. Zwracam się do kontrkandydatów z opozycji, którzy mieli dużo pomysłów na to, jak zmienić nasze miasto. Mam nadzieję, że uda się je zrealizować. Deklaruję chęć współpracy z całą radą miasta – mówiła.

Na razie prezydent Nowosielska nie przedstawiła swoich zastępców. Wiadomo, że nie będą nimi już Artur Maruszczak, który został starostą i Wojciech Jagiełło, który postanowił pracować jedynie w charakterze radnego.

Skład Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle IX kadencji 2024-2029:
Białas Hanna
Blachucik Agata
Czubek Ewa
Draguła Grzegorz
Fąfara Wiesław
Gądek-Radwanowska Marzanna
Gładysz Jakub
Jagiełło Wojciech
Kiel Tomasz
Kopacki Andrzej
Elżbieta Kozakiewicz
Kras Anna
Król Jacek
Kukolka-Bogocz Katarzyna
Lipczyńska Małgorzata
Mińczuk Halina
Nowak Michał
Oczoś Adam
Odulińska Ewa
Piasecki Marek
Pszon Fabian
Wiśniewski Ireneusz
Wołyniec Marcin

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting