Nie będzie unieważnienia konkursu na dyrektora szpitala

1196

Decyzję taką podjęli dziś radni powiatowi.

Dzisiaj i godzinie 14.00 rozpoczęła się nadzwyczajna sesja rady powiatu związana z odwołaniami dot. konkursu na stanowisko dyrektora szpitala. Wcześniej jeden z uczestników złożył wniosek w tej sprawie.

Radni zdecydowali jednak, że nie ma do tego podstaw. 14 radnych głosowało za odrzuceniem wniosku o unieważnienie konkursu, 4 radnych wstrzymało się od głosu.

Teraz kandydatura Jarosława Kończyły (wcześniej został wyłoniony przez komisję do objęcia funkcji szefa SP ZOZ) trafi na posiedzenie zarządu powiatu i to on ostatecznie zarekomenduje go staroście.

Jarosław Kończyło do tej pory związany był z rynkiem informatycznym, w ostatnich siedmiu latach był zastępcą dyrektora działu zdrowia w firmie Asseco.
One thought on “Nie będzie unieważnienia konkursu na dyrektora szpitala

  1. x

    dziwne ,ze mecenas ,który oznajmił , że decyzję musi podjąć rada powiatu nie znał tego wyroku sądowego ; II SA/Po 1281/14 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2015-01-22
    Z uzasadnienia do wyroku:
    „Podsumowując, stwierdzić należy, że zaskarżona uchwała nr […] Zarządu Powiatu w sprawie wniosku o stwierdzenie nieważności postępowania konkursowego na stanowisko Specjalistycznego dyrektora Szpitala nie narusza interesu prawnego skarżącego. Na marginesie podnieść należy, że zaskarżona uchwała została prawidłowo podjęta przez Zarząd Powiatu.”
    to jest wyrok z 2015 roku.Czy radni mieli rację ,ze posłuchali prawnika ,który zaklinał się że nie ma wyroków rozstrzygających jaki organ powiatu jest właściwy do rozstrzygania czy konkurs jest nieważny?.Powyższy wyrok świadczy o tym ,że prawnik może nie mówił całej prawdy, że mógł się mylić a rada powiatu idąc za wskazówkami tego prawnika mogła podjąć uchwałę z naruszeniem prawa -czyli uchwałę nieważną. I TO DOPIERO MOŻE BYĆ NAPRAWDĘ POWAZNYM PROBLEMEM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting