Znów wygrał olimpiadę z języka niemieckiego

Robert Domin z Zespołu Szkół nr 1 pokonał 83 innych finalistów.

W Poznaniu wyróżniono finalistów i laureatów 42. Olimpiady Języka Niemieckiego. Pierwsze miejsce w Polsce uzyskał uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu Robert Domin. To już drugi taki jego sukces. Tym razem pokonał 83 finalistów z całego kraju.

Sukces Roberta Domina jest tym bardziej wyjątkowy, że konkurował z uczniami szkół językowych, klas dwujęzycznych czy też z młodzieżą z niemieckojęzycznymi korzeniami

Oprócz niego finalistami zostali również Marie Breitkopf z pierwszej klasy o profilu technik logistyk oraz Oliver Gnilka z pierwszej klasy w zawodzie technik ekonomista. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Niemiec, Austrii i Szwajcarii, znajomością polityki, realioznawstwa i kultury oraz umiejętnością interpretacji tekstów literackich. Opiekunem młodzieży była pani Anna Księżyk, nauczycielka języka niemieckiego w ZS nr 1.

Oprócz naukowców młodzieży gratulował konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu Hans Jörg Neumann, przedstawiciel ambasady Szwajcarii – pan Jean Pierre Schneuwly, przedstawiciele Instytutu Goethego oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting