Zapewnili, że będą godnie nosić mundur

Uroczyste ślubowanie klasy mundurowej odbyło się w Zespole Szkół nr 3.

ZS nr 3 od wielu już lat kształci młodzież w klasach mundurowych. Spora część absolwentów sławięcickiej szkoły wiąże swoją przyszłość ze służbą w policji i wojsku. I chociaż kształcenie trwa cały czas, to ze względu na pandemię koronawirusa wstrzymano się z organizacją uroczystych ślubowań. Ta tradycja właśnie jednak powróciła.

– To wyjątkowa chwila nie tylko dla młodzieży, ale również dla rodziców. Przed wami nauka, ale też wiele wyjątkowych chwil związanych z obozami oraz warsztatami w terenie. Żyjemy w czasach, kiedy na sprawy bezpieczeństwa zwraca się szczególną uwagę, obojętnie jaki mundur wybierzecie i jaką pójdziecie potem drogą, już teraz możecie być z siebie dumni, tak jak my wszyscy tu w tej auli, patrząc na was i przeżywając razem z wami ten dzień – mówił wicestarosta Józef Gisman, który wraz z szefami policji, straży pożarnej oraz wojskowego centrum rekrutacji wręczył uczniom akty mianowania na kadetów. Przekazał też gratulacje w imieniu starosty oraz całego zarządu powiatu oraz przewodniczącej rady.

Akty mianowania odebrało 69 uczniów klas pierwszych, w tym uczeń z Ukrainy, który wystąpił w mundurze z polską oraz ukraińską flagą narodową. Podczas uroczystości zaprezentowano krótkie filmy z obozów szkoleniowych, gdzie starsi uczniowie pochwalili się tym, jak szlifują swoje umiejętności.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting