Wnuk wybitnego szkoleniowca Tomasza Adamka trenuje w Chemiku

Dominik Przywara ma wielkie serce do walki i wsparcie kibiców z Kędzierzyna-Koźla.

Ireneusz Przywara przed laty przygotowywał Tomasza Adamka do walki o największe cele w światowym boksie. Niedawno był obecny także jako szkoleniowiec polskiej kadry na letnich igrzyskach w Tokio. Jego wnuk Dominik Przywara kultywuje teraz rodzinne tradycje bokserskie. Aktualnie trenuje w Chemiku Kędzierzyn-Koźle. – To świetny zawodnik, ambitny młody człowiek, który bardzo dobrze się rozwija jako pięściarz – komplementuje Dominika Przywarę Piotr Niewadzisz, prezes Chemika.

Swoją pierwszą walkę stoczył w maju 2018 roku w Dąbrowie Górniczej z Kamilem Nickulą, zawodnikiem 06 Kleofas Katowice. Młodzi pięściarze rywalizowali w wadze 50kg. Walka zakończyła się jednogłośną wygraną Przywary, który został wybrany najlepszym młodzikiem turnieju.

Potem zaliczył kilka kolejnych zwycięskich walk i wziął udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w Łomży. – Pierwszą walkę stoczyłem z Kamilem Guzimskim z Legii W-wa w kategorii 56kg, którą wygrałem 3-0 – opowiada pięściarz Chemika. Rywalizację zakończył jednak na ćwierćfinale. Potem wziął udział w międzynarodowym turnieju w Rybniku w wadze 56kg, gdzie zajął pierwsze miejsce. – Kolejny między narodowy turniej odbył się w Knurowie, gdzie stoczyłem tylko jedną walke z mocnym zawodnikiem z Azerbejdżanu, mistrzem kraju oraz medalistą Mistrzostw Europy Młodzików 59kg. Wygrałem – wspomina Przywara.

Do 2021 brał udział w wielu turniejach w których prezentował świetną formę. W Bielsku Białej został Mistrzem Śląska 2021 w wadze 66kg. – Brałem też udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Łódzkie 2021. Pierwszą walkę wygrałem z Kacprem Młynarczykiem 5-0, kolejną z Szymonem Dudowiakiem i następnie finał 5-0 z Mateuszem Ratkiewiczem. Po trzech wygranych pojedynkach zostałem Mistrzem Polski 2021 – opowiada zawodnik Chemika. – Obecnie trenuję i przygotowuję się do następnego roku.
Teraz zostanie juniorem, aktualnie pracuje nad siłą oraz wytrzymałością. Zwiększa wagę, jego celem na rok 2022 są Mistrzostwa Śląska, Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata.

Dominika Przywarę wspiera firma Tornado Kris z Kędzierzyna-Koźla, która zajmuje się naprawą samochodów.

– Cieszę się, że mogę wspierać niezwykle uzdolnionego młodego pięściarza, który ma wielkie serce do walki – mówi właściciel firmy Krzysztof Derkacz, który w przeszłości był wielkim fanem Andrzeja Gołoty i Tomasza Adamka.