Wielofunkcyjne boisko, placówka interwencyjna oraz przebudowa laboratorium. Intensywne prace w szkołach i domu dziecka

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu do wiosny sfinalizuje wiele istotnych inwestycji z myślą o młodzieży z powiatu, jak i nakierowanych na pomoc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji, wymagającej natychmiastowej pomocy. W sumie pochłoną blisko 2 mln zł.

Finału doczeka się budowa wielofunkcyjnego boiska dla uczniów w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Koźlu. Będzie to również nowy, ciekawie zaprojektowany teren zielony z ławkami i miejscem do wypoczynku. W ramach projektu zaplanowano tam także drugie boisko do siatkówki, co umożliwi jednoczesne korzystanie z obiektu przez dwie klasy. Do tej pory nie było takiej możliwości.

Uczniowie będą mogli grać w piłkę ręczną, koszykówkę, tenisa ziemnego oraz w piłkę nożną. To będzie nowoczesny obiekt z wieloma możliwościami – wylicza Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Koszt budowy to ponad 1 mln zł, pieniądze powiat zdobył z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Mówiąc o inwestycjach nie można pominąć trwających właśnie prac w kozielskim domu dziecka, gdzie powstaje placówka o charakterze interwencyjnym. Po zmianach przepisów samorząd stanął przed koniecznością stworzenia od podstaw właściwie drugiego, nowego miejsca dla dzieci, które będą mogły tam trafiać w sytuacjach kryzysowych, z interwencji policyjnych. Po zakończeniu prac samorząd będzie dysponował placówką o charakterze wychowawczym oraz drugim miejscem o profilu interwencyjnym. Do obydwu prowadzić będą oddzielne wejścia, co za tym idzie powiat musiał zadbać o odpowiednie przygotowanie niezbędnej infrastruktury.

Koszt przebudowy to około 300 tys. zł, pieniądze pochodzą w całości z budżetu powiatu.

W Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach starostwo prowadzi przebudowę laboratorium wraz ze schodami wejściowymi, co po wszystkim da wielofunkcyjne sale dydaktyczne dla uczniów zdobywających wiedzę nie tylko na kierunku chemicznym.

– Prace prowadzone są od podstaw. Wymieniane są podłogi, instalacje, trwa generalny remont pomieszczeń – zaznacza starosta Paweł Masełko.

Roboty kosztować będą pół mln zł. Środki pochodzą z rządowego programu. Powiat postarał się o nie spełniając często wyśrubowane kryteria naboru.

AL/Starostwo KK

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting