W Eko-Oknach ruszyła pierwsza produkcja

Kończy się budowa potężnego zakładu na Polu Południowym. Pracę znajdzie tu prawie dwa tysiące osób.

To jedna z największych inwestycji realizowanych w historii Kędzierzyna-Koźla. Nowy zakład Eko-Okien stanął na Polu Południowym, a konkretnie na specjalnie wydzielonej działce o powierzchni 33 hektarów. Firma kupiła ją w styczniu 2022 r. i od razu przystąpiła do budowy, która właśnie dobiega końca.

– Niebawem pełną parą ruszy produkcja stolarki w nowo wybudowanej fabryce na Polu Południowym. W nowoczesnym zakładzie spółki „Eko-Okna” pracę znajdzie kilkaset osób, a docelowo nawet dwa tysiące – poinformowała prezydent Sabina Nowosielska, która wraz ze swoim zastępcą Arturem Maruszczakiem wizytowała w poniedziałek teren budowy.

Skala zatrudnienia uzależniona jest od rozwoju zakładu, który jest przygotowany, aby w każdym momencie zwiększyć tę liczbę. Aktualnie montowany jest park maszynowy. Pierwsze stanowiska są już gotowe. Uruchomiona została wstępna produkcja, która na pełne obroty będzie mogła wejść za kilka miesięcy. Stale prowadzona jest też rekrutacja nowej załogi.

– Cieszymy się, że dzięki wspólnej pracy takie inwestycje w tak krótkim czasie mogą zostać zrealizowane. Docelowo chcieliśmy zatrudnić nawet dwa tysiące pracowników. Wszystko zależy od rynku – powiedział dziennikarzom Adam Wajda, Dyrektor Pionu Rozwoju Infrastruktury w EKO-OKNA SA.

Przedstawiciele urzędu pracy w Kędzierzynie-Koźlu są przekonani, że nowy zakład odmieni lokalny rynek pracy. Przede wszystkim pozwoli osobom, które dojeżdżają na co dzień do pracy poza miastem, podjąć zatrudnienie na miejscu. Z podobnego założenia, wyszli przedstawiciele Eko-Okien, gdy podejmowali decyzję o budowie zakładu.

– Dla pracowników ważna jest dziś każda minuta, cenią sobie swój czas. Właśnie dlatego budujemy kolejne zakłady produkcyjne, żeby nasi pracownicy mieli bliżej do swoich domów i rodzin. Dzięki temu będą mogli spędzić tam więcej czasu – tłumaczyła tuż po podpisaniu aktu notarialnego Joanna Łyko, ówczesna prezes zarządu Eko-Okien, obecnie dyrektor pionu administracji.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting