Tegoroczna edycja Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty w Grupie Azoty ZAK zrealizowana

W 2023 roku, podczas drugiej edycji programu Wolontariat Pracowniczy Grupy Azoty, do realizacji trafiło 14 projektów o łącznej wartości 84.000 zł. Dwa spośród nich zrealizowali pracownicy Grupy Azoty ZAK.

Pierwszy zrealizowany w tym roku projekt to „Szkoła na dwóch kołach”. Jego beneficjentem jest w Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu. Zespół wolontariuszy stworzył tam otoczony zielenią parking dla rowerów i hulajnóg. Pomysł powstał wychodząc naprzeciw uczniom i nauczycielom PSP nr 1, którzy coraz chętniej wybierają eko-jednoślady w drodze do szkoły, ale przede wszystkim promując wśród najmłodszych neutralne dla środowiska środki transportu i zdrowy tryb życia.

Drugim ze zrealizowanych w tym roku przy Grupie Azoty ZAK projektów jest biblioteczka „Uwolnij książkę” przy Gminnym Centrum Kultury w Bierawie, gdzie powstał zielony zakątek, a tuż obok domek dla wędrujących książek. Ideą, jaka przyświecała zespołowi wolontariuszy jest promocja czytelnictwa i odpoczynku bliżej natury wśród mieszkańców gminy Bierawa.

Wolontariat Pracowniczy Grupy Azoty to program nawiązujący w swoim założeniu do „Zielonych Azotów” – strategicznego projektu Grupy, nastawionego na rozwój zielonych produktów i technologii. Dedykowany jest działaniom o szeroko pojętym charakterze ekologicznym na rzecz lokalnej społeczności.
ELS

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting