Mieszkańcy mogą wybierać swoje inwestycje

Ruszyło głosowanie na zadania przewidziane w ramach budżetu obywatelskiego.

Budżet obywatelski to inicjatywa, którą mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla bardzo polubili. Mogą w niej wybierać najważniejsze inwestycje na swoich osiedlach. Ruszyło kolejne głosowanie.

– Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego wchodzi w kluczową fazę. Do końca września mieszkańcy mogą decydować, co zmieni się na ich osiedlu. Wystarczy poświęcić kilka minut przed komputerem, aby mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie – przekazał Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak informuje Pękala, po weryfikacji wszystkich zgłoszonych projektów do wyboru trafiło ostatecznie 46 pomysłów. Z ich dokładnym opisem można zapoznać się na specjalnie dedykowanej stronie: www.budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl. Za pośrednictwem tej witryny w prosty i szybki sposób można również zagłosować na wybraną przez siebie inicjatywę. System jest bardzo i intuicyjny i w zaledwie w kilka minut pozwala oddać głos. To najwygodniejsza metoda.

– Natomiast mieszkańcy, którzy zamiast klawiatury preferują kartkę i długopis mogą wskazać wybrane przez siebie projekty w siedzibie rady osiedla lub w wybranych placówkach oświatowych, filiach bibliotek czy siedzibach innych miejskich instytucji – informuje rzecznik.

Dodaje jednak, że warto pamiętać, iż głosowanie stacjonarne odbywa się jedynie w wyznaczonym terminie. Urna dostępna będzie również przez najbliższe dwa miesiące w siedzibie urzędu miasta.

– Największą ilość propozycji zgłoszono w Śródmieściu, gdzie do wyboru jest ich aż osiem. Twardy orzech do zgryzienia mają także na Pogorzelcu, gdzie lista kończy się na piątej pozycji, a z puli czterech projektów wskazywać będą mieszkańcy osiedla Piastów-Powstańców Śląskich czy Starego Miasta. Nieco mniejsze zmartwienie z wyborem będą mieli mieszkańcy pozostałych osiedli, gdzie ograniczy się on od jednego do trzech zadań – podsumowuje rzecznik.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting