Są pieniądze na komunikację autobusową w powiecie

Gminy Bierawa, Cisek, Polska Cerekiew, Pawłowiczki i Reńska Wieś dostały wsparcie rządowe na ten cel.

Jednym z głównych problemów Opolszczyzny jest wyludnianie się regionu spowodowane m.in. prowincjonalizacją. Życie we wsiach pozbawianych szkół, sklepów i komunikacji z miastami staje się po prostu coraz trudniejsze. Rząd zapowiedział jednak, że chce walczyć z tzw. białymi plamami komunikacyjnymi.

Dlatego kolejne samorządy z naszego powiatu podpisały właśnie umowy w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.- W puli dla naszego województwa znalazło się 30,5 miliona złotych, a więc środki bez precedensu, jeśli chodzi o historię naszego regionu. Do tej pory rozdysponowaliśmy 17 milionów, dziś podpisujemy umowy na kolejne 2 miliony. Chcemy zapełnić tzw. białe plamy komunikacyjne, zwłaszcza w samorządach wiejskich, gdzie utrudniony jest dostęp do obiektów użyteczności publicznej i innych miejsc – podkreślał wojewoda Sławomir Kłosowski.

Beneficjentami dodatkowego naboru wniosków w ramach rządowego Funduszu są gminy: Bierawa, Cisek, Dobrodzień, Domaszowice, Łubniany, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Walce oraz powiat kluczborski i Związek Powiatowo-Gminny “Jedź z nami) ze Strzelec Opolskich.

Przypomnijmy, że w ramach Funduszu dla województwa opolskiego limit środków na 2021 rok wynosi: 30 555 334,88 zł. Maksymalna kwota dopłaty to 3 zł. do jednego wozokilometra. Dotychczas zostały podpisane 23 umowy na łączną kwotę dopłaty w wysokości 17 121 513,40 zł.

Gmina Bierawa dostała łącznie prawie pół miliona złotych dofinansowania, Cisek 291 tysięcy, Polska Cerekiew 143 tysiące, Reńska Wieś 269 tysięcy a Pawłowiczki 321 tys.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting