Przybywa pijanych kierowców na drogach powiatu

44-latka z 2 promilami alkoholu tak cofała, że doprowadziła do poważnego zderzenia z innych pojazdem. Piją też rowerzyści.

Sierpień to w kościele katolickim miesiąc apeli o trzeźwość. Nie bez powodu, druga połowa wakacji to czas, kiedy incydentów związanych ze spożywaniem alkoholu jest najwięcej. Potwierdzają to ostatnie policyjne statystyki z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W poniedziałek policjanci z kozielskiego komisariatu wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich, 51-letni mężczyzna, został zatrzymany w Pawłowiczkach tuż po godzinie 16.00. Podejrzenia mundurowych wzbudził styl jazdy 51-latka.

– Badanie trzeźwości wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny – poinformowała Monika Frąckowiak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. – Niecałą godzinę później w miejscowości Chrósty, został zatrzymany drugi nietrzeźwy rowerzysta. Policjanci poddali 42-latka badaniu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj miłośnicy jednośladów zostali ukarani mandatami w wysokości 2 500 złotych.

Z kolei 2 sierpnia funkcjonariusze ruchu drogowego zostali wezwani na drogę wojewódzką numer 426, gdzie doszło do kolizji. 44-letnia kierująca peugeotem chcąc wycofać w polną drogę, uderzyła w nadjeżdżający pojazd. Mając podejrzenie, że sprawczyni może być pod wpływem alkoholu, policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości. Podejrzenia mundurowych potwierdził wynik badania. 44-latka miała w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat więzienia. Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting