Bardzo duże zainteresowanie wymianą starych pieców

Otwarte konsultacje w sprawie dofinansowania kupna nowych źródeł ciepła odbyły się m.in. w Koźlu, Kłodnicy, Miejscu Kłodnickim, Lenartowicach, Cisowej, Blachowni i na Kuźniczce.

Smog to wciąż jeden z największych problemów Kędzierzyna-Koźla i całej Opolszczyzny. Szacuje się, że z powodu zanieczyszczenia powietrza w regionie wciąż przedwcześnie umiera około 1000 osób rocznie. Dlatego władze Kędzierzyna-Koźla od lat przekonują mieszkańców do wymiany starych pieców na ekologiczne.

– Za nami seria spotkań informacyjnych na temat możliwości zdobycia dofinansowania do wymiany starego kopciucha. Na mieszkańców Kędzierzyna-Koźla czekali eksperci, którzy podpowiadali z jakich programów skorzystać, aby jeszcze bardziej być eko i zaoszczędzić na rachunkach – podkreśla Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Otwarte konsultacje odbyły się m.in. w Koźlu, Kłodnicy, Miejscu Kłodnickim, Lenartowicach, Cisowej, Blachowni i na Kuźniczce. Uczestnicy wynieśli z nich cenną wiedzę na temat inwestycji ukierunkowanych na troskę o środowisko. Przede wszystkim prezentowano jednak szeroką gamę dofinansowań do tego typu działań, które oferowane są przez miasto, a także program „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy dowiedzieli się, gdzie mogą składać wnioski na dotacje do wymiany pieca, ale również na ocieplenie domu, wymianę okien i drzwi czy montaż paneli fotowoltaicznych.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting