Miasto zapłaciło już 3 mln zł za budowę basenów w Azotach. Nawet jest już dyrektor aquaparku.

Wybrano też kierownika kompleksu „Wodne oKKo”, chociaż budowa została wstrzymana, o czym informowaliśmy już tydzień temu.

W ostatnim wydaniu 7DNI informowaliśmy, że firma działająca z upoważnienia prezydent Sabiny Nowosielskiej złożyła w starostwie wniosek o uchylenie pozwolenia na budowę nowego kompleksu basenów w Azotach. Wniosek został zaakceptowany i obecnie na terenie Azotoru nie mogą się toczyć żadne prace budowlane.
Urząd tłumaczy, że to tylko formalność i przysłał nam w tej sprawie takie oświadczenie z zapewnieniem, że baseny powstaną do czerwca:

„29 grudnia 2017 roku zostało uchylone pozwolenie na budowę Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności „Wodne oKKo” w Azotach. Wnioskował o to główny wykonawca tego zadania – firma Erbud, który odstąpił od umowy z projektantem, gdyż ten nie wywiązał się z zawartej z nim umowy na sporządzenie projektów budowlanego i wykonawczego. Teraz wykonawca sporządzi nowy projekt budowlany i na jego podstawie uzyska pozwolenie na budowę.
Przyjęte rozwiązanie nie zwiększy kosztów realizacji zadania gdyż wykonanie niezbędnej dokumentacji było jedną z części umowy na budowę kompleksu basenów. Nie wpłynie także na termin zakończenia prac – obiekt zostanie oddany do użytku w czerwcu tego roku”.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z zapowiedziami prezydent Sabiny Nowosielskiej, ten sam wykonawca miał zakończyć budowę do jesieni ubiegłego roku. Basenów na razie nie ma, a ich powstanie w czerwcowym terminie jest co najmniej pod znakiem zapytania, gdyż procedura wydania pozwolenia na budowę to nie wniosek o urlop na żądanie. Wymaga szczegółowych analiz i zazwyczaj wielu poprawek, natomiast starostwo ma na decyzję 65 dni.

Na razie pozwolenia nie ma, jest już za to kierownik nieistniejącego Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności „Wodne oKKo”. Komisja pod przewodnictwem Sabiny Nowosielskiej powołała na to stanowisko Mariana Bicha.

Co ciekawe, jest to osoba która jeszcze w lipcu przyznała otwarcie, że nie zna się na zarządzaniu takim obiektami, jak mający powstać w Azotach kompleks basenów.

– Rzeczywiście nie mam doświadczenia w zarządzaniu czy prowadzeniu jednostek czy instytucji związanych ze sportem – przyznał latem Marian Bich w rozmowie z portalem www.ngo.opole.pl
Nie przeszkodziło to komisji konkursowej pod wodzą prezydent miasta sporządzić następującego uzasadnienia wyboru kierownika „Wodnego oKKa”: „Marian Bich posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności do pracy na stanowisku oraz wykazał się najlepszą wiedzą ogólną oraz szczegółową zarówno w zakresie zarządzania obiektem jak i kwestiami marketingowymi. Komisja wzięła pod uwagę przede wszystkim doświadczenie i wiedzę kandydata Mariana Bicha w zakresie technicznych aspektów uruchomienie oraz funkcjonowania w przyszłości kompleksu Wodne oKKo”.

Choć sam kompleks jest na razie w powijakach, miasto poniosło już na jego budowę całkiem spore wydatki.

– Chodzi o faktury na kwotę około trzech milionów złotych – ujawnia Ryszard Masalski, przewodniczący komisji rewizyjnej rady miasta. – Fakt ten potwierdziła mi pani skarbnik gminy, w najbliższych dniach mam otrzymać do wglądu faktury, wtedy dowiem się ile dokładnie i za co zapłacono.

REKLAMAOne thought on “Miasto zapłaciło już 3 mln zł za budowę basenów w Azotach. Nawet jest już dyrektor aquaparku.

  1. Andrzej

    czyli jeśli kierownik został juz wyłoniony rozumiem że został zatrudniony. Jakie zadania ma w takim razie kierownik w chwili kiedy baseny nie istnieją?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting