Kopali ofiarę i dźgali nożem. Jest akt oskarżenia dla zabójców

Dwóm sprawcom mordu, do którego doszło w Kędzierzynie-Koźlu, grozi nawet dożywocie.

Sprawa nad którą śledczy z Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu właśnie zakończyli pracę dotyczy wydarzeń z kwietnia 2022 roku. Prokuratura ustaliła, że Adam K. w dniu 26 kwietnia 2022 r. spożywał alkohol w towarzystwie grupy znajomych, w tym Józefa M. (28 lat) oraz Marcina W. (27 lat). W trakcie spotkania pomiędzy wymienionymi doszło do scysji, a następnie Józef M. i Marcin W. zaatakowali Adama K.

– Pozostali uczestnicy spotkania pospieszyli na pomoc pokrzywdzonemu. Zdarzenie to zostało zaobserwowane przez przypadkowego przechodnia, który powiadomił o nim policję. – relacjonuje prok. Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu. – Przybyli na miejsce funkcjonariusze zostali zapewnieni przez uczestników imprezy, w tym samego pokrzywdzonego, że widoczne na jego twarzy zadrapania są konsekwencją przypadkowego upadku. Adam K. odmówił udzielenia sobie jakiejkolwiek pomocy.

Po zakończeniu interwencji pokrzywdzony wraz z innymi osobami kontynuował spożywanie alkoholu. Po jakimś czasie do imprezy dołączył Marek R. (45 lat). W pewnym momencie, z nieustalonych przyczyn, pokrzywdzony został zaatakowany przez Marka R., do którego dołączył się Marcin W. Mężczyźni wielokrotnie kopali po całym ciele i głowie ofiarę, uderzali go pięściami po twarzy i głowie oraz zadawali ciosy nożem. Napastnicy bili pokrzywdzonego do chwili, gdy przestał on przejawiać jakiekolwiek oznaki życia. Na ciele ofiary stwierdzono liczne obrażenia ciała w tym: złamanie kości gnykowej, złamanie żeber i nosa oraz pęknięcie wątroby.

– Poczynione ustalenia faktyczne dały podstawy aby Marcinowi W. oraz Markowi R. przedstawić zarzut zabójstwa Adama K. Natomiast Józef M. będzie odpowiadać za naruszenie czynności narządów ciała pokrzywdzonego na okres nieprzekraczający 7 dni – dodaje prok. Bar. – Oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia zbieżne z poczynionymi ustaleniami.

Marek R. i Marcin W. byli już karani za przestępstwa z użyciem przemocy (pobicie) i odbywali z tego powodu karę pozbawienia wolności, co oznacza, że za popełnioną zbrodnię odpowiadać będą w warunkach recydywy. Za zbrodnię zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 8 do 15 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast Józefowi M. może zostać wymierzona kara grzywny, ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Na rozpoznanie sprawy Marek R. i Marcin W. oczekują w areszcie.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting