Koniec szpitala covidowego w Koźlu

Placówka przy ulicy Roosevelta nie będzie już leczyć chorych na COVID-19.

Informację taką przekazał w środę dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło. To skutek rozporządzenia Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącego zniesienia obowiązku utrzymania zabezpieczenia na III poziomie świadczeń na rzecz osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Jak podano, jest to bezpośrednio związane z poprawiającą się sytuacją epidemiczną, co powoduje zmniejszoną ilość osób wymagających izolacji.

Dyrektor SP ZOZ mówi, że na taką wiadomość czekał od dawna.

– Jak państwo zauważyliście, zintensyfikowaliśmy wysiłki by cały szpital był dobrze przygotowany do działania w pełni niecovidowo – podkreśla Jarosław Kończyło. – Ufam, że teraz kiedy mamy już powszechną dostępność szczepień przeciw COVID-19, unikniemy złych scenariuszy. Apeluję zatem kolejny raz do tych z państwa, którzy jeszcze się nie szczepili! Zróbcie to jak najszybciej, byśmy pozostali otwarci już zawsze!

W sumie szpital w Koźlu pracował jako lecznica “covidowa” przez ponad 15 miesięcy. W tym czasie był on stale przebudowywany.

– Zmodernizowaliśmy blok operacyjny, doposażyliśmy się w sprzęt, stale podnosimy kwalifikacje personelu. Robimy wszystko, by nasi pacjenci mieli zagwarantowaną najlepszą jakość i dostępność leczenia – powiedział dyrektor SP ZOZ.

Mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego powinno ucieszyć przede wszystkim otwarcie oddziału wewnętrznego. Ma to nastąpić 5 lipca. Pozostałe oddziały zostały “odmrożone” już wcześniej, chociaż nie wszystkie pracowały jak przed pandemią. Niektóre działały hybrydowo zapewniając opiekę pacjentom z COVID-19 i tym bez zakażenia.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting