Kolejne sukcesy kędzierzyńskich pływaków

Zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle bardzo dobrze zaprezentowali się podczas finału Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny.

Odbyły się w ubiegłą niedzielę w Opolu, na krytej pływalni „Wodna Nuta”. MMKS Kędzierzyn-Koźle reprezentowało 35 sportowców. To uczniowie lub absolwenci PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Impreza zgromadziła na starcie 110 zawodników z 9 klubów woj. opolskiego.

W klasyfikacji medalowej V rundy nasi zawodnicy zajęli II miejsce, ale znakomite występy w poprzednich rundach pozwoliły na wywalczenie trofeum dla „Najlepszego klubu” WLMO edycji 2019/2020. Ponadto naszym pływakom przypadło trofeum dla „Najlepszej sztafety” gr. A, oraz trofeum dla „Najlepszego Trenera” sztafet gr. A. Trzeba tu wspomnieć, że grupa A to kategorie wiekowe 12 lat i młodsi, natomiast gr. B to kategorie wiekowe 13 lat i starsi.

Zawodnicy wywalczyli także tytuły i nagrody indywidualne całej edycji WLMO. W kategorii wiekowej lat 10 dziewcząt II miejsce za cały rok zmagań przypadł Dianie Emerling, a III lokata Oldze Matyjasek. Wśród dziewcząt 11-letnich najlepszą okazała się Lena Kużaj, a III miejsce wywalczyła Karolina Kania. W kategorii wiekowej 12 lat, III miejsce w klasyfikacji „najlepszych zawodniczek” zajęła Zuzanna Kordek. Wśród chłopców w 10-latkach II-gie miejsce wywalczył Mateusz Kuterski,

W kategorii 13-latków I miejsce i tytuł „najlepszego zawodnika” wywalczył Szymon Skrzypiec. W kategorii 14 lat III miejsce zajął Maksymilian Topolnicki.

W ostatniej rundzie WLMO 2109/2020 w Opolu medale wywalczyli:

» Konkurencja 100m st. zmiennym. Złote: Lena Kużaj, Maksymilian Topolnicki i Lena Kużaj. Srebrne: Diana Emerling, Natalia Skrzypczak i Szymon Skrzypiec . Brązowe:Olga Matyjasek.

» Konkurencja 200m st. dowolnym. Złote: Lena Kużaj. Srebrne: Diana Emerling

» Konkurencja 400m st. dowolnym. Złote: Maksymilian Topolnicki . Srebrne: Szymon Skrzypiec.

» Konkurencja sztafetowa 4x50m st. zmiennym. Brązowe: gr. A Sztafeta w składzie – D. Emerling, T. Gendera, Z. Kordek, L. Gorska . Brązowe: gr. B Sztafeta w składzie – M. Topolnicki, M. Wreczycki, P. Kużaj, Szymon Skrzypiec

Za tydzień w Opolu odbędą się Otwarte Zimowe Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w pływaniu. Natomiast 15/16 grudnia 2020 planowane są zawody Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat. W Opolu wystartują reprezentanci województw opolskiego i śląskiego.