Dziewięciu osobom grożą wyroki za bójkę na Targowej

Sprawa jest aktualnie w sądzie. Trzech młodych mężczyzn odpowie też za pomoc w ukrywaniu się jednego z domniemanych sprawców.

Chodzi o słynną bójkę na ulicy Targowej w Kędzierzynie-Koźlu, która miała miejsce w maju 2020 roku. Jak powiedział portalowi tygodnik7dni.pl prokurator rejonowy Eugeniusz Węgrzyk, w sumie w sprawie sporządzono 9 aktów oskarżenia.

– Nie wszystkie związane są jednak bezpośrednio z tym zdarzeniem. Tam miała miejsce również ucieczka z komisariatu i pomoc w ukrywaniu się – mówi prok. Węgrzyk. Za udział w bójce grozi do 3 lat więzienia z kolei za pomoc w ukrywaniu osoby poszukiwanej grozi do 5 lat.

Na razie śledczy nie ujawniają z jakiego powodu doszło do zadymy na ulicy Targowej, gdzie zgromadziło się kilkadziesiąt osób. W pewnym momencie doszło do rękoczynów. Kilka osób zostało rannych, część uczestników oddaliła się. W sieci szybko pojawił się film z interwencji służb.

Niedługo po samej bójce do internetu trafił kolejny film. Tym razem nagrany prawdopodobnie komórką, na którym widać przebieg zdarzenia na ekranie miejskiego monitoringu, a także słychać komentarze policjantów. Funkcjonariusze nieco naśmiewali się z przebiegu bójki. Po tym jak jedna z kobiet dostaje cios w twarz, jeden z funkcjonariuszy podsumował: “Sprzedał lepę starej od D… (tu padło nazwisko)”.

Prokuratura prowadziła śledztwo w sprawie wypłynięcia tego filmu. Próbowano między innymi zwolnić z tajemnicy dziennikarskiej redaktorów dwóch portali, ale nie zgodził się na to sąd. Ten wątek sprawy został umorzony.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting