Ruszyły szczepienia nauczycieli w Kędzierzynie-Koźlu

Pierwsze dawki preparatu zostaną we wtorek podane 20 pedagogom.

Szczepienia nauczycieli miały się rozpocząć w piątek, ale na Opolszczyźnie przesunięto ten termin o kilka dni. W Kędzierzynie-Koźlu podawanie preparatów formy AstraZeneca nauczycielom rozpoczęto we wtorek 16 lutego o godzinie 8.00 rano. Punkt szczepień znajduje się w przychodni przy ulicy Harcerskiej.

– Dziś do końca dnia zaszczepionych zostanie 20 osób, a tydzień skończymy z wynikiem ponad 100 zaszczepionych pedagogów – poinformował Adam Liszka z SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle.

Najpierw na szczepienia mogła zarejestrować się pierwsza grupa nauczycieli – ci, którzy obecnie stacjonarnie prowadzą zajęcia w szkołach i placówkach oświatowych.

Do tej grupy zaliczani są: nauczyciele klas I-III szkół, nauczyciele wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy, nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz pedagogicznej kadry kierowniczej tych szkół i placówek.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting