Czy kędzierzyńsko-kozielskie cmentarze będą czynne 1 listopada?

“W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie” – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

W 2020 roku nekropolie zostały zamknięte niemalże w ostatniej chwili. Spowodowało to frustracje wielu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, którzy w przeddzień 1 listopada masowo ruszyli na cmentarze, by choć trochę przygotować groby na Święto Wszystkich Świętych.

Samego 1 listopada tysiące mieszkańców miasta uszanowały już zakaz i na nekropoliach nie było żywej duszy. Porządku pilnowali tam policjanci. Jak będzie w tym roku? O to pytany był w poniedziałek 4 października minister zdrowia Adam Niedzielski. – Sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy praktycznie z dnia na dzień podjąć decyzję, była ekstraordynaryjna – powiedział Niedzielski. – W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni – zapewnił szef resortu zdrowia.

Z wypowiedzi tej wynika, że na razie nie wiadomo, czy cmentarze zostaną zamknięte, ale jeśli taka będzie wola rządu, to dowiemy się o tym z większym wyprzedzeniem.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting