Można głosować na najpiękniejsze kędzierzyńskie inwestycje

Ruszył konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego. O tytuł walczą Muzeum Ziemi Kozielskiej oraz Centrum Ochrony Bioróżnorodności.

Wkomponowane w zamkowe wzgórze Muzeum Ziemi Kozielskiej od kilku już lat jest jednym z najciekawszych miejsc w Kędzierzynie-Koźle, a jego wystawy są chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Z kolei Centrum Ochrony Bioróżnorodności na osiedlu Azoty to przykład przemyślanego zagospodarowania przestarzałej infrastruktury sportowej: w miejscu zdewastowanego lodowiska powstał urokliwy skwer i alejki spacerowe.

Obie te miejskie inwestycje zakwalifikowały się do konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego. To już 12 edycja tych prestiżowych nagród przyznawanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. O zwycięzcach zdecydują nie tylko eksperci. Swoje nagrody przyznają także mieszkańcy. Internauci na wybrane projekty mogą głosować od 4 do 10 października na stronie: https://przestrzen.opolskie.pl/glosowanie/.

Centrum Ochrony Bioróżnorodności na osiedlu Azoty zostało nominowane w kategorii Najlepsza Przestrzeń Publiczna. Natomiast Muzeum Ziemi Kozielskiej ma szansę na zdobycie tytułu Najlepszego Obiektu Użyteczności Publicznej. Na głosujących czekają nagrody. Otrzymają je autorzy najciekawszych uzasadnień.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting