Były prezes kędzierzyńskich “Azotów” na czele koncernu

Adam Leszkiewicz został powołany na prezesa zarządu Grupy Azoty S.A.

Informację przekazało biuro prasowe koncernu. Jak poinformowano, Rada Nadzorcza Grupy Azoty S.A. powołała z dniem 20 marca br. Adama Leszkiewicza na stanowisko prezesa zarządu Grupy Azoty S.A. Do zarządu powołani zostali także Andrzej Skolmowski, Krzysztof Kołodziejczyk, Andrzej Dawidowski, dr Paweł Bielski.

“Jednocześnie Rada Nadzorcza spółki podjęła uchwałę w sprawie delegowania członka rady nadzorczej Huberta Kamoli do wykonywania obowiązków wiceprezesa zarządu z dniem 20 marca br. do dnia powołania Członka Zarządu wybranego w uzupełniającym postępowaniu kwalifikacyjnym, jednakże na okres nie dłuższy niż trzy miesiące” – czytamy w komunikacie.

Rada Nadzorcza odwołała też z końcem dnia 19 marca ze składu zarządu wiceprezesa Marka Wadowskiego. Również 19 marca rezygnację z funkcji członka Rady Nadzorczej złożył Krzysztof Kołodziejczyk.

Adam Leszkiewicz jest dobrze znany mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla. Był prezesem kędzierzyńskich “Azotów” od września 2012 roku do kwietnia 2016 roku. Wcześniej, bo od lutego 2012 roku, był członkiem zarządu i dyrektorem generalnym ZAK.

Karierę zaczynał jako dziennikarz. W latach 1999–2002 był zastępcą dyrektora kancelarii marszałka małopolskiego, następnie do 2006 był dyrektorem Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Od listopada 2007 do kwietnia 2009 był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i zastępcą szefa KPRM, w tym samym roku został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. W zakresie jego kompetencji znajdowały się zagadnienia związane z prywatyzacją branżową, gospodarowaniem mieniem oraz nadzorem właścicielskim m.in. nad branżą chemiczną.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting