Rośnie nam nowy, lekkoatletyczny mistrz

Jakub Bujak skoczył 202 cm i wywalczył brązowy medal w skoku wzwyż podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski U23. Zdobył też srebro w biegu na 110 metrów przez płotki. Świetnie zaprezentowała się również Alicja Sielska. Oboje to utalentowani zawodnicy trenera Andrzeja Saczki.

Kędzierzyn-Koźle przed laty był prawdziwą kuźnią lekkoatletów. Niewykluczone, że kędzierzynianie powoli będą wracać do elity tego sportu. Z pewnością jedną z nadziei jest utalentowany biegacz i skoczek wzwyż Jakub Bujak. Na zawodach w Białej Podlaskiej o randze lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 23 dwukrotnie stawał na podium.

Pokonując tyczkę na wysokości 202 centymetrów podopieczny trenera Andrzeja Saczki wywalczył brązowy medal w skoku wzwyż. Poza swoją koronną dyscypliną wystartował również w biegu na 110 metrów przez płotki. W finale z czasem 14.26 sekundy zdobył srebrny medal. Łącznie w przeciągu trzech lat startów Jakub Bujak wywalczył w mistrzostwach Polski aż osiem krążków.

Wysoką formą może się także pochwalić kolejna wychowanka trenera Andrzeja Saczki. Alicja Sielska, reprezentująca od dwóch miesięcy barwy Wisły Puławy, kilka dni temu uzyskała najlepszy wynik w Polsce w biegu na 100 metrów przez płotki w kategorii U18. Jej rezultat, 13.78 sekundy, to również dziewiąty wynik w Europie w tym sezonie. Do Alicji Sielskiej w dalszym ciągu należy rekord Polski na 80 metrów przez płotki młodziczek uzyskany w 2018 roku.