Wnukowie ostrzegają babcie i dziadków przed oszustami

654

Dzieci z Kędzierzyna-Koźla biorą udział w akcji prewencyjnej skierowanej do seniorów.

Oszuści biorą emerytów na celownik wykorzystując ich zaufanie, a nierzadko naiwność. Niedawno emerytka w Kędzierzynie-Koźla oddała przestępcom 100 tys. zł oszczędności, bo przekonali ją, że są policjantami.

Najwięcej oszust wykonywanych jest tak zwaną metodą na wnuczka. Dlatego kędzierzyńska policja namówiła najmłodszych do udziału w akcji.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu opracowali wspólnie z Przedszkolem Nr 7 w Kędzierzynie-Koźlu oraz firmą CEWE kartki okolicznościowe. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest dotarcie do seniorów za pośrednictwem ich ukochanych wnucząt. Siła takiego przekazu dla babć i dziadków jest bezcenna.

Kartki te zostały przekazane do przedszkoli w naszym mieście. Dzieci po wklejeniu swojego zdjęcia wręczają je babciom i dziadkom, samotnym sąsiadom lub innym starszym osobom. Na jednej stronie znajduje się miejsce na rodzinne zdjęcie oraz informacja o tym, że zawsze w przypadku gdy seniorzy będą mieli wątpliwości co do intencji osób dzwoniących mogą liczyć na pomoc bliskich i Policji.

Dzieci z Przedszkola Nr 7 bardzo zaangażowały się w działania. Podczas festynu rodzinnego wręczyły kartki wszystkim zgromadzonym tam seniorom.

fot. policja

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting