W Czechach zarekwirowano narkotyki, które mogły trafić m.in. do Kędzierzyna-Koźla

1319

W sprawie aresztowano pięć osób, a zarekwirowana marihuana ma wartość blisko 2 mln zł.

Narkotyki produkowane były w Czechach, ale miały trafić na Opolszczyznę – wynika z ustaleń śledczych. Tak się jednak nie stanie w wyniku wspólnych działań polskiej i czeskiej policji.

Z ustaleń funkcjonariuszy opolskiego Centralnego Biura Śledczego Policji wynikało, że w dwóch miejscowościach na terenie Czech znajdują się nielegalne plantacje konopi. W celu weryfikacji uzyskanej informacji, nawiązano współpracę z Regionalną Policją Regionu Bruntal, Departamentem Policji Kryminalnej i Śledczej w Krnovie oraz Regionalną Policją Regionu Ołomuniec i Departamentem Policji Kryminalnej i Śledczej w Jeseniku.

W wyniku podjętych wspólnych działań zlikwidowano dwa miejsca nielegalnej produkcji narkotyków. Akcja była poprzedzona wieloma tygodniami intensywnej pracy śledczej. Zatrzymanie, które miało bardzo dynamiczny charakter przeprowadzono na terenie Republiki Czeskiej. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Ostrawie przy wsparciu Sekcji Lotniczej Policji Czeskiej.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami policji czeskiej, zatrzymali łącznie pięciu obywateli Polski.

W dwóch miejscach ujawniono około 350 krzewów konopi, w różnych fazach wzrostu oraz ponad 47 kg gotowego narkotyku. Szacunkowa, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to ok. 1,9 mln zł. Z ustaleń śledczych wynika, że narkotyki miały zostać przetransportowane do Polski, a następnie wprowadzone do obrotu na terenie województwa opolskiego.

Osoby zatrzymane usłyszały w Czechach zarzuty dotyczące udziału w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej, prowadzenie uprawy konopi, wytwarzanie, posiadanie i wywóz znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany. Za tego typu przestępstwa w Czechach może grozić kara pozbawienia wolności od 10 do 18 lat. Wobec trzech osób Sąd Okręgowy w Bruntalu zastosował tymczasowy areszt. Wobec pozostałych osób zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting