Pobiegli ulicami Koźla w VIII Biegu Koziołków

27 maja, po raz ósmy z Kozielskiego rynku wystartowali uczestnicy Biegu Koziołków. Sportowe zmagania odbywały się na dwóch dystansach: 5 km oraz 10 km. Pobiegło blisko 400 osób dorosłych, nie licząc najmłodszych uczestników biegu, którzy startowali przed głównymi biegami.

Najlepszym biegaczem na dystansie 5 km okazał się w tym roku Krzysztof Krzemień z Makowa, który przebiegł ten dystans z czasem 17: 41. Kolejne miejsca zajęli Artur Bujnowski z Knurowa oraz Artur Olbrich z Tworkowa. Na dystansie 10 km najszybszy był Jamiński Adam z Tychów z czasem 33:39. Miejsca drugie i trzecie przypadły Jackowi Sobasowi z Kędzierzyna-Koźla oraz Szymonowi Dorożyńskiemu z Namysłowa.

Wśród kobiet na 5 km zwyciężyła Lilianna Milińska z Niemodlina z czasem 22:08. Kolejne przybiegły Panie: Ewa Śmigielska ze Strzelec Opolskich i Alicja Kościelny z Warszawy.
Na dystansie 10 km najszybsza była Swietłana Oliynyk z Winnicy z czasem 39:49, a kolejne miejsca wywalczyły: Olena Kytycia z Nikolaewa i Magdalena Giet z Dziergowic.

Przed biegiem głównym, który wystartował w południe, rozegrano biegi dziecięce, w których zmagania milusińskich organizator nagrodził niespodzianką w postaci gałki lodów. Dla dzieci przygotowano również dmuchaną zjeżdżalnię i inne atrakcje.

Organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a patronatem objęła Bieg Koziołków Prezydent Miasta Sabina Nowosielska.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting