„Tarcza antykryzysowa” dla przedsiębiorców z Kędzierzyna-Koźla

Prezydent Kędzierzyna-Koźla podjęła inicjatywę, która ma wspomóc mały i średni biznes z naszego miasta.

Coraz większa liczba przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy ma problemy z prowadzeniem działalności i utrzymaniem płynności finansowej. Dotyczy to właścicieli sklepów, zakładów usługowych i małych firm. Wielu z nich nie odnotowuje przychodów i jednocześnie ma problemy z ograniczeniem kosztów.

To właśnie dla nich prezydent miasta Sabina Nowosielska przygotowała swoistą „tarczę antykryzysową”. Specjalne przepisy mają pozwolić im przetrwać w tych wyjątkowo trudnych czasach.

– Decyzją prezydent Sabiny Nowosielskiej firmy z Kędzierzyna-Koźla będą mogły skorzystać z ulg w spłacie zobowiązań podatkowych oraz zobowiązań cywilnoprawnych wobec gminy – poinformował Piotr Pękala, rzecznik prasowy prezydenta miasta. – Chodzi o możliwość złożenia wniosku o zmniejszenie, odroczenie, rozłożenie na raty czynszów za lokale wynajmowane od gminy lub umorzenie zaległości z tego tytułu, możliwość złożenia wniosku o odroczenie, rozłożenie na raty lub umorzenie zaległości dotyczących podatków od nieruchomości oraz nienaliczanie czynszów za stoiska przemysłowe w hali „Manhatan”.

Decyzje te mają mieć jednak charakter indywidualny. Oznacza to, że nie każda firma „z urzędu” otrzyma wsparcie miasta. Wiele będzie zależało od sytuacji w jakiej się znalazła, a także potencjalnych strat jakie mogłaby przynieść w najbliższej przyszłości.

Szczegóły można znaleźć w tym dokumencie: http://www.kedzierzynkozle.pl/sites/default/files/informacja-o-mozliwosciach-ubiegania-sie-przez-przedsiebiorcow-z-terenu-kk-o-ulgi-w-splacie-zobowiazan-podatkowych-w-zwiazku-z-covid-19.pdf

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting