REKLAMA

Sabina Nowosielska zaśpiewa „Daj mi tę noc”

621

W DK Chemik odbędzie się wyjątkowy koncert muzyczny z którego dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie hospicjum.

O samej imprezie tygodnik 7DNI informował już kilka dni temu. Dziś (poniedziałek) dowiedzieliśmy się, kto zaśpiewa konkretne piosenki podczas wyjątkowego koncertu „Manewry miłosne, czyli najpiękniejsze polskie piosenki o miłości”.

W kozielskim domu kultury przeprowadzano dziś losowanie piosenek. Wiadomo już, że prezydent Sabina Nowosielska spróbuje swoich sił z utworem „Daj mi tę noc”. Wicestarosta powiatu zmierzy się z piosenką „Skoro świt”, a wiceprezydent miasta Wojciech Jagiełło zaśpiewa „Weź nie pytaj”.

Przypomnijmy, 12 maja odbędzie się podwójny koncert charytatywny z którego dochód przeznaczony zostanie na wyposażenie hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu.

– Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców. Zbieramy pieniądze na wyposażenie hospicjum. Jeśli uda się kupić za to choćby jedno łóżko, to już będzie to nasz wspólny sukces – zachęca prezydent Sabina Nowosielska.

12 maja o godzinie 16.00 i 18.00 na scenie MOK Chemik wystąpią znani kędzierzyńscy samorządowcy, urzędnicy, pracownicy miejskich instytucji. Na liście wykonawców jest kilkadziesiąt osób, w tym prezydent Nowosielska, dyrektor szpitala Jarosław Kończyło i wielu innych.

Jedna cegiełka kosztuje minimum 30 złotych, ale można wpłacić więcej na ten szczytny cel. Są dostępne w kasach kin Chemik i Twierdza oraz w MBP na kozielskim rynku. Koncert poprowadzą Hanna Białas i Piotr Gabrysz. O aranżację muzyczną piosenek zadba Artur Tekieli.

Budowa hospicjum w Kłodnicy powoli dobiega końca. Placówką będzie zarządzał Caritas Diecezji Opolskiej.

– Bardzo się cieszymy, że ta biała plama na mapie opieki paliatywnej zapełni się taką placówką stacjonarną. Ludzie, którzy otrzymywali diagnozę o chorobie nowotworowej, potem przechodzili w taką fazę terminalną, w tej najtrudniejszej sytuacji byli – nie bójmy się użyć tego słowa – eksportowani ze swojego środowiska domowego. To dodatkowo obciążało i napełniało stresem – zaznacza ks. Arnold Drechsler, dyrektor opolskiego Caritasu.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting