Są pieniądze na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Prezydent Kędzierzyna-Koźla podpisała umowę na przekazanie 100 tys. złotych na ten cel.

Władze miasta jako jeden ze swoich priorytetów wskazują bezpieczeństwo na osiedlach. Dlatego gmina wzięła udział w rządowym programie „Razem bezpieczniej”. Na początku kwietnia Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, zaakceptował dofinansowanie 104 najwyżej ocenionych projektów, zgłaszanych przez Wojewodów. Wśród wyłonionych był również Kędzierzyn-Koźle. Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu podpisano umowę w tej sprawie.

– Łączna kwota dotacji na realizację projektów to 365 900 złotych. Opolszczyzna znalazła się na ósmym miejscu w kraju wyprzedzając większe województwa, takie jak np. dolnośląskie, małopolskie, śląskie czy pomorskie – mówił – podczas dzisiejszej uroczystości podpisania porozumień na realizację „Razem Bezpieczniej” w OUW, wojewoda opolski Adrian Czubak.

W najbliższych miesiącach nowoczesne rozwiązania zobaczymy przy alei Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ulicą Mieszka I oraz przy ulicy Szkolnej na wysokości schronu przeciwlotniczego. Projekt zakłada także przeprowadzenie dodatkowych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zakup odblasków dla maluchów.

Całość zadania wyniesie 119 tysięcy złotych, z czego wkład własny gminy to zaledwie 15 procent. Reszta to dofinansowanie rządowe.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting