Targowisko na Damrota znów otwarte

Kupcy i klienci po blisko roku wrócili na stare miejsce.

Jednym z kluczowych czynników w handlu jest przyzwyczajenie klientów. Kędzierzynianie od kilkudziesięciu lat robili zakupy na bazarze przy ulicy Damrota. Rok temu został one jednak zamknięty, bo wymagał gruntownej przebudowy. Dziś odnowione targowisko zostało otwarte.

– Pierwsze warzywa, owoce, kwiaty, tekstylia po przerwie trafiają już w ręce klientów – poinformował Piotr Pękala z biura prasowego urzędu miasta. – Prezydent Sabina Nowosielska przetestowała odnowiony obiekt razem z mieszkańcami i „na szczęście” zawiesiła czerwoną kokardę na regulaminie targowiska.

Aktualnie powierzchnia handlowa daje możliwość ekspozycji towarów pod dwiema estetycznymi, zadaszonymi wiatami, gdzie znajduje się blisko 70 stanowisk. Zdecydowana większość punktów ma dostęp do gniazd elektrycznych. Na miejscu powstało także 10 zamykanych boksów handlowych. Każdy z nich jest ogrzewany, ma dostęp do bieżącej wody oraz możliwość zamontowania umywalki.

Wiadomo, że na targowisku nie zabraknie ekologicznej żywności. Część powierzchni handlowej zostanie przeznaczona dla rolników pod sprzedaż produktów rolno-spożywczych ich własnej produkcji. To nie wszystko, bo plac targowy posiada również miejsca niezabudowane z przeznaczeniem do handlu okazjonalnego.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting