Patryk Jaki przyjedzie do Kędzierzyna

741

Wesprze tutaj Janusza Kowalskiego, kandydata na posła z opolskiego listy do Sejmu Prawa i Sprawiedliwości.

Patryk Jaki w niedzielę pojawi się w kilku miastach Opolszczyzny. Do Kędzierzyna-Koźla przyjedzie około godziny 19.00. Z mieszkańcami spotka się w Domu Kultury Chemik przy alei Jana Pawła II. Będzie u nas wspierał Janusza Kowalskiego, kandydata z opolskiej listy PiS do Sejmu.

Kowalski i Jaki działają wspólnie od maja 2004 roku. Jaki był wówczas maturzystą oraz organizatorem głośnych protestów maturzystów, sprzeciwiających się unieważnieniu egzaminów. Kowalski, który koordynował zwycięską kampanią wyborczą prawicy w Opolu w wyborach samorządowych w 2002 roku, zaproponował Jakiemu współpracę oraz wejście do środowiska Młodych Konserwatystów. Już dwa lata później Patryk Jaki został radnym, szefem Młodych Konserwatystów, a także wiceprezesem Stowarzyszenia „Stop Korupcji”, które założył Janusz Kowalski.

W 2011 roku Jaki został posłem, a trzy lata później wybory na prezydenta Opola wygrał Arkadiusz Wiśniewski. Wspierali go Patryk Jaki i Janusz Kowalski, który w latach 2014-2015 był wiceprezydentem Opola i zastępcą Wiśniewskiego. Już rok później Jaki uzyskał blisko 30 tysięcy głosów w wyborach do Sejmu. To był najlepszy wynik na Opolszczyźnie.
– Bez względu na to, co przez te 15 lat znajomości robiliśmy zawodowo, w jakiej partii byliśmy, zawsze były dla nas ważne idee konserwatywne, im służymy i to jest spoiwo naszej przyjaźni – przekonuje Kowalski.

Janusz Kowalski mocno wszedł w kampanię wyborczą. Przede wszystkim stara się odgrywać rolę „fightera” na opolskiej liście PiS, czyli polityka wchodzącego w mocne starcia z rywalami. Zaatakował między innymi Romana Kolka, wicemarszałka woj. opolskiego.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting