Neurologia wraca od 1 stycznia

792

Informację taką przekazał dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu wydało komunikat w którym poinformowano, że „najprawdopodobniej uda się odtworzyć oddział neurologii szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.”

Dyrekcja jest na zaawansowanym etapie rozmów z nowymi neurologami, którzy wyrazili chęć pracy na oddziale. Dobrą dla pacjentów wiadomość przekazano dziś, podczas spotkania Rady Społecznej SP ZOZ.

– Data 1 stycznia jest prawdopodobna, wciąż dopinamy szczegóły z nowymi lekarzami, na chwilę obecną wszystko jest na dobrej drodze – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ.

Oddział został zawieszony 1 listopada. Przypomnijmy, czterech medyków w tym kierownik oddziału złożyli wypowiedzenia. Dwóch z nich dojeżdżało do pracy ze Śląska, gdzie obecnie reaktywowane są oddziały neurologiczne, które intensywnie poszukują lekarzy. Kilka tygodni trwały negocjacje z obecnymi neurologami, a próby znalezienia personelu lekarskiego trwały właściwie do ostatnich chwil. Głównym problemem jest to, że lekarze ze specjalnością neurologiczną nie chcą pracować w szpitalu, wybierają poradnie, bo praca tam jest znacznie mniej obciążająca.

fot.AL/Starostwo KK

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting