Kędzierzyńska Platforma rusza z kampanią prezydencką

121

Szefem sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim został Robert Węgrzyn. PO liczy na zwycięstwo w maju.

Powiatowy sztab wyborczy kandydatki na prezydenta RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej spotkał się w środę z dziennikarzami. Szefem zespołu odpowiedzialnego za kampanię w Kędzierzynie-Koźlu i okolicach został Robert Węgrzyn, obecnie radny wojewódzki, a wcześniej poseł PO. W skład weszli także radna wojewódzka i była posłanka Brygida Kolenda-Łabuś, działacz PO Grzegorz Kodź oraz radni Piotr Jahn i Ewa Czubek. W kampanii pomagać będą również Młodzi Demokraci oraz przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu Michał Nowak (podjął się roli koordynatora do spraw mediów) zapewniał, że partia jest zdeterminowana do ciężkiej pracy nad wynikiem wyborczym Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. – Osiągniemy bardzo dobry rezultat. Jesteśmy na to gotowi – deklarował.

Robert Węgrzyn podkreślał, że sztab nie jest zbyt liczny, ale władze wojewódzkie PO będą się bardzo mocno przyglądać efektom jego pracy.

– W każdy poniedziałek w siedzibie Platformy Obywatelskiej w budynku przychodni na os. Piastów od godziny 16 do 18 odbywać się będą dyżury, na których będziemy się spotykali z mieszkańcami, zbierali podpisy i przekonywali do głosowania na naszą kandydatkę – mówił Robert Węgrzyn.

Z kolei radna Brygida Kolenda-Łabuś przekonywała, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest najlepszą kandydatką na prezydenta jaką mogła wystawić Platforma Obywatelska.

– To człowiek z niesamowitą kulturą, jednocząca ludzi – mówiła Brygida Kolenda-Łabuś. – To co mogę powiedzieć o Małgorzacie, to jest to ciepła, dobra, serdeczna, życzliwa osoba, która jak zostanie prezydentem, naprawdę będzie miała wszelkie podstawy do tego, żeby być prezydentem wszystkich Polaków.

Podczas konferencji padły zapewnienia, że Małgorzata Kidawa-Błońska w czasie kampanii wyborczej przyjedzie do powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego dwa razy.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting