Kędzierzynianin zastrzelił się podczas akcji antyterrorystów

Policja przyznała, że podczas akcji doszło do samobójstwa osoby typowanej do zatrzymania.

O tej sprawie wielu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla mówiło od zeszłego tygodnia, ale dopóki nie było oficjalnego potwierdzenia policji dziennikarze wstrzymywali się z podaniem tej informacji.

Organy ścigania wreszcie potwierdziły, że podczas próby zatrzymania mieszkańca Kędzierzyna-Koźla w dniu 12 grudnia padł strzał, w efekcie jedna osoba nie żyje.

– Była to realizacja przez pododdział antyterrorystyczny sądowego postanowienia o zatrzymaniu poszukiwanego listem gończym. Akcja nastąpiła, ale mężczyzna dokonał samopostrzelenia śmiertelnego. Na razie brak podstaw do ewentualnych twierdzeń, że policja zachowała się nieprofesjonalnie. Wyjaśniamy tę sprawę – powiedział Radiu Opole Eugeniusz Węgrzyk, prokurator rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu.

Policja również wydała oficjalny komunikat w tej sprawie: „Informujemy, że była to realizacja jednej ze spraw kryminalnych. Wówczas, po godzinie 6 rano, doszło do samobójstwa osoby poszukiwanej listem gończym i związanej z przestępczością narkotykową. Podczas zatrzymania, 39-latek śmiertelnie postrzelił się z posiadanej przez siebie broni. Decyzją komendanta wojewódzkiego Policji w Opolu na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze Wydziału Kontroli. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratury rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że działania Policji przeprowadzone zostały prawidłowo” – czytamy w komunikacie.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting