„Echo Kresów” ponownie docenione na dużej imprezie

Na II Festiwalu Piosenki Seniorów „Czas nas uczy pogody” w Komprachcicach nasi śpiewacy i śpiewaczki zajęli bezapelacyjnie pierwsze miejsce.

Kolejna dobra informacja od naszego „eksportowego” zespołu. Po sukcesie na Międzynarodowym Festiwalu w Szczecinie chór „Echo Kresów” uczestniczył w dniu 26 października br. w II Festiwalu Piosenki Seniorów „Czas nas uczy pogody”. W festiwalu uczestniczyły 23 chóry i zespoły śpiewacze z województwa opolskiego i łódzkiego. Według regulaminu zespoły mogły tylko zaprezentować dwa utwory.

Jury jednogłośnie przyznało I miejsce chórowi „Echo Kresów” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas wręczania nagród Przewodnicząca Jury gratulowała chórowi bardzo wysokiego kunsztu artystycznego, profesjonalizmu w wykonywanych utworach konkursowych, dziękując jednocześnie chórowi „Echo Kresów” pod dyr. Adama Wołkowskiego za wspaniałą ucztę muzyczną, składając na ręce dyrygenta życzenia samych laurów i godnego reprezentowania Opolszczyzny na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach.

– Jest to dla chóru „Echo Kresów” bardzo ważne wyróżnienie i cieszymy się, że możemy godnie reprezentować Kędzierzyn-Koźle, region i kraj – podkreśla dyrygent Adam Wołkowski.

27 października, dzień później, chór „Echo Kresów” wystąpił w koncercie w Sławięcicach „Nie tylko Kresy”. Koncert organizowało Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic. Po półtoragodzinnym koncercie publiczność oklaskiwała występ na stojąco, nie zabrakło łez i wzruszenia.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting