REKLAMA

Dziś ruszają Dni Miasta

726

Na scenie wystąpią Luxtorpeda, Łąki Łan, Cleo i Agnieszka Chylińska. Będzie jednak dużo więcej atrakcji.

Dni Miasta to największa plenerowa impreza roku w Kędzierzynie-Koźlu. Miejski Ośrodek Kultury zawsze stara się, aby ten czas umiliły mieszkańcom znane gwiazdy muzyki. Nie inaczej będzie tym razem. Impreza rusza w piątek i potrwa do soboty.

Na zamkniętej dla ruchu alei Jana Pawła poza sceną staną stoiska gastronomiczne, kramy, dmuchańce, karuzele i wiele innych atrakcji. Na samej scenie wystapią: Luxtorpeda, Łąki Łan, Cleo, Agnieszka Chylińska. Nie zabraknie również lokalnych akcentów muzycznych: DJ Giorgio Sainz i Kuba Matusiak (saksofon), Drill Stone, Honker, Studio Piosenki MOK. 1.06 wystąpi również zwycięzca VII edycji KOZ ALL MUSIC FESTIVAL. Chylińskiej i Cleo nie trzeba raczej przedstawiać.

Luxtorpeda to polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Zespól powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ.

Łąki Łan jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kapel na polskiej scenie alternatywnej, która miesza funk z elementami muzyki elektronicznej i nie zna żadnych granic muzycznych. Muzycy przebierają się za zwierzęta i zachęcają publiczność do życia w zgodzie z naturą oraz dają dużo pozytywnej energii. Pierwszy krążek zespołu „Łąki Łan” ukazał się w 20015 roku. W sumie zespół może pochwalić się 4 studyjnymi krążkami.

W związku z imprezą kierowcy, którzy będą poruszali się ulicami Kędzierzyna mogą spodziewać się utrudnień. Z ruchu wyłączony zostanie odcinek al. Jana Pawła II.

Dodajmy, że scena zostanie w tym roku usytuowana tak samo, jak w roku ubiegłym. Będzie znajdowała się tuż za rondem Konstantego Chmielewskiego. Objazd prowadzi ulicami: Kosmonautów, Pionierów i 1 Maja. Na ulicy Kosmonautów usytuowano tymczasowe przystanki MZK. Przejazd będzie

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting