W Kędzierzynie-Koźlu można pić kranówkę

Tak zapewniają Miejskie Wodociągi i Kanalizacje.

W związku ze Światowym Dniem Wody MWiK przygotowały cykl warsztatów dla dzieci. Najmłodsi zostali na nich zapewnieni, że woda znajdująca się w ich kranach nadaje się do picia i to nawet bez przegotowania.

– Odkręcając kurki w swoich domach możemy w pełni czuć się bezpieczni. Woda w Kędzierzynie-Koźlu jest doskonałej jakości -zapewnia prezes MWiK Barbara Ermisch-Lipniacka, prezes spółki.

Światowa Organizacja Zdrowia narzuca minimalną obecność wapnia i magnezu w wodzie! Im więcej tych związków, tym twardsza i zdrowsza jest woda. Nasza woda spełnia wymagane normy. Twardość wody nie obniża jej walorów zdrowotnych, a wręcz przeciwnie dostarcza wapń i magnez, które zawarte w pożywieniu nie zaspakajają ich dziennego zapotrzebowania. Wszystkie parametry wody dostarczanej kędzierzyńsko-kozielskiej sieci wodociągowej wskazują na jej wysoką jakość i całkowitą zdatność do picia.

Udowodniono, że w regionach pozbawionych tych metali w wodzie występuje zwiększona zachorowalność na choroby serca, mózgu i układu krążenia, miażdżycę oraz różnego rodzaju nowotwory. Świat lekarski od lat potwierdza istnienie silnej korelacji między piciem miękkiej wody, a wzrostem zachorowalnością na choroby tzw. współczesnej cywilizacji.

Istnieje wiele dowodów na to, że twarda woda, zawierająca większe ilości magnezu i wapnia jest zdrowsza od miękkiej. Na terenie gdzie występuje twardsza woda, zaobserwowano niższą zapadalność na choroby układu krążenia. Magnez jest istotny w budowie kości oraz komórek, zwłaszcza komórek mięśni. Pomaga zachować równowagę systemu nerwowego i uczestniczy w budowie wielu enzymów. Niedobór magnezu powoduje rozdrażnienie, nerwowość oraz skurcze mięśni. Wapń bierze udział w budowaniu kości oraz zębów. Niedobór wapnia może powodować osteoporozę. Wpływa również na pracę mięśni i przesyłanie sygnałów nerwowych oraz reguluje pracę serca.

REKLAMA



Protection Plugin made by Web Hosting