Ponad 200 osób pobiegło przywitać wiosnę

Na osiedlu Azoty odbył się wielki bieg przełajowy na dystansie 10 km.

To było mocne sportowe otwarcie sezonu biegowego w Kędzierzynie-Koźlu. Wokół Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu pojawiło się w niedzielę ponad 200 osób. Po zmaganiach dla dzieci na trasę wybiegli dorośli. Najszybciej do mety przełajów przybiegł Kamil Baron z Jasionej z czasem 34 min 33 sek. Drugi był Łukasz Błach z Kędzierzyna-Koźla, a trzeci Paweł Ruszała z Kątów Opolskich.

Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki oraz nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia. Dzięki jednemu z nich, Centrum Monitorowania Serca, należącego do Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca, podczas biegu 9 zakwalifikowanych zawodników miało możliwość poddania swojego serca telemonitoringowi. Telemonitoring to stały, zdalny monitoring pracy serca – 24 godziny na dobę. Usługi w ramach telemonitoringu są dodatkową formą kontroli stanu zdrowia obok standardowych wizyt u lekarza.

Pacjenci w każdej chwili, z dowolnego miejsca, mogą przesłać zapis EKG z osobistego aparatu monitorującego do Centrum Monitorowania Serca za pośrednictwem sieci komórkowej. Każdy z zakwalifikowanych biegaczy otrzymał więc na czas badania osobisty aparat monitorujący z modułem EKG, do rejestrowania w czasie rzeczywistym podczas biegu sygnału EKG. Po ukończeniu biegu zapis pracy serca został automatycznie wysłany do Centrum, gdzie wynik zostanie skonsultowany z lekarzem kardiologiem.

Impreza, poza sportowym, miała również charakter charytatywny. Podczas biegu przeprowadzono zbiórkę publiczną dla Daniela Szarfa, absolwenta ZSTiO, chorującego na zanik mięśni.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting