Sabina Nowosielska zdecydowaną zwycięzcą wyborów samorządowych w Kędzierzynie-Koźlu

Według sondażu powinna pokonać rywali już w pierwszej turze.

Według sondaży Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej Sabina Nowosielska osiągnęła w niedzielę wynik 53 procent. Pokonała tym samym Andrzeja Chrzanowskiego (21 proc.), Marka Piaseckiego (18 proc.) i Andrzeja Mazura (6 proc.)

– Byłabym zdziwiona gdyby mój wynik był dużo niższy. Czekam jednak na oficjalne. Z tych sondażowych wynika, że mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla patrzą na całokształt, pełne cztery lata pracy, a nie na obietnice wypowiadane przez ostatnich kilka miesięcy – powiedziała w rozmowie z Nową Trybuną Opolską.

– Bardzo bym się cieszyła z takiego wyniku – mówiła z kolei Sabina Nowosielska dla Radia Opole. – Oczywiście nie miałabym nic przeciwko, ale zawsze uważałam, że sondaż sondażem, to jest wskazanie kierunku, poczekamy na oficjalne dane, ale już się cieszę. Trochę się denerwowałam wcześniej, ale poczekajmy na oficjalne wyniki.

W sondażu exit pool dla Nowej Trybuny Opolskiej wzięło udział 1300 respondentów. Swoje badania przedstawiła jednak TVP 3 Opole, z tą różnicą, że tam przepytano 100 osób. To daje dużo większe ryzyko odchylenia od prawdziwych preferencji wyborczych. W tym sondażu wygrał Andrzej Chrzanowski, który miałby się znaleźć w drugiej turze z Markiem Piaseckim.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting