Są pieniądze na gminne i powiatowe drogi

Przedstawicielami samorządów podpisali umowy na inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Sporo środków z puli trafi do gmin kędzierzyńsko-kozielskich.

Czekają nas kolejne przebudowy dróg. 14 marca w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim w Opolu wojewoda Sławomir Kłosowski wraz z przedstawicielami samorządów podpisali umowy na inwestycje gminne i powiatowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 r. na łączną kwotę dofinansowania niemal 55,5 mln zł.

Środki te pozwolą na przebudowę, rozbudowę, budowę i remont nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu gminnym i powiatowym naszego województwa – przekazał wojewoda Sławomir Kłosowski.

W projekt zaangażowanych jest 7 powiatów (Opolski, Głubczycki, Oleski, Kluczborski, Kędzierzyńsko – Kozielski, Strzelecki, Krapkowicki) oraz 19 gmin(Ozimek, Reńska Wieś, Dąbrowa, Olesno, Niemodlin, Głuchołazy, Kędzierzyn – Koźle, Prudnik, Skoroszyce, Pawłowiczki, Dobrzeń Wielki, Ujazd, Namysłów, Grodków, Głogówek, Brzeg, Jemielnica, Biała, Kolonowskie).

Jednym z zadań gminnych jest przebudowa z rozbudową ul. Pawłowickiej i ul. Kozielskiej w Reńskiej Wsi. To zadanie wieloletnie realizowane przez Gminę Reńska Wieś z kwotą dofinansowania z RFRD w wysokości 8 mln zł, a wartość kwalifikowana całego zadania to niemal 11,5 mln zł.

W sumie przekazane samorządom w 2023 r. środki z RFRD umożliwią dofinansowanie ponad 30 km dróg lokalnych w województwie opolskim.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting