Rodzina zastępcza z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego doceniona w kraju

Państwo Wilczkowie z Reńskiej Wsi otrzymali odznaki honorowe Primus in Agendo.

Joanna i Gerard Wilczkowie od 20 lat prowadzą rodzinny dom dziecka w Reńskiej Wsi. Wielokrotnie byli przedstawiani za wzór rodziny zastępczej w regionie. Wspólnie z powiatem od lat promują rodzicielstwo zastępcze, przykładem jest organizowany przez starostwo Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Teraz zostali docenieni przez ministerstwo rodziny. Otrzymali odznaki honorowe Primus in Agendo.

– Zawsze zapewniali umieszczonym w nim dzieciom bezpieczne i przyjazne środowisko rodzinne, podejmując jednocześnie liczne działania promujące i wspomagające rodzinną pieczę zastępczą. Dzięki ich postawie, bezinteresownemu zaangażowaniu i przykładzie, wiele rodzin podjęło trud wychowania dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, co czyni ich najlepszymi ambasadorami idei rodzicielstwa zastępczego – mówi wojewoda opolski Adrian Czubak, który wręczył wyróżnienia w imieniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wilczkowie nie czują się jednak bohaterami. – To na pewno jest zwieńczenie tego, co robimy przez 20 lat, ale to oczywiście nie kończy naszego działania, wręcz przeciwnie, ta nagroda jeszcze bardziej napędza nas do tego, by pomagać innym – zaznacza Gerard Wilczek.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting