Przy miejskich szkołach będzie bezpieczniej

W bezpośrednim sąsiedztwie trzech gminnych placówek oświatowych zainstalowano mierniki prędkości.

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Powinni o tym pamiętać przede wszystkim kierowcy, którzy poruszają się w okolicach przedszkoli i szkół. Właśnie z myślą o najmłodszych w sąsiedztwie trzech miejskich podstawówek zamontowano specjalne tablice elektroniczne, które mają uczulić kierowców zbliżających się do szkoły. Jak informuje biuro prasowe kozielskiego magistratu, można je spotkać przy PSP nr 6 w Śródmieściu, PSP nr 15 w Kłodnicy oraz PSP nr 18 w Cisowej.

– Montaż mierników to efekt współpracy podjętej przez gminę i firmę Vitronic, producenta tego typu urządzeń. Działają one prewencyjnie, wyświetlając prędkość samochodu, co wpływa bezpośrednio na zachowanie kierowców, którzy po takim komunikacie zazwyczaj ściągają nogę z gazu – przekazał Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

O wspólnym przedsięwzięciu poinformowano przy okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego. Prezydent Sabina Nowosielska wraz z przedstawicielami firmy Vitronic miała również okazję spotkać się z pierwszakami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. A te z pewnością poprawią gadżety odblaskowe sprezentowane dla siedmiolatków. W akcję zaangażowali się także inni partnerzy: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu oraz Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting