Nowe przedszkole w Cisowej nabiera kształtów

Prace nad budową idą w dobrym tempie. Wszystko wskazuje na to, że placówka będzie gotowa na początku roku szkolnego 2023/2024.

To kolejna duża inwestycja związana z edukacją w Kędzierzynie-Koźlu. Na osiedlu Cisowa trwa budowa nowoczesnego przedszkola. O to zadanie od lat zabiegali tamtejsi mieszkańcy.

– Budynek jest w pełni zadaszony, praca wre wewnątrz budowanej od podstaw placówki. W środku postawione zostały ściany, dzięki czemu dokładnie widać wszystkie sale i pomieszczenia. Podczas narady z inspektorami nadzoru potwierdzono, że roboty idą zgodnie z zaplanowanym harmonogramem – poinformował Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

W Cisowej w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej powstaje trzyoddziałowa placówka, gdzie opiekę będzie mogło znaleźć nawet 75 maluchów.Będą one bawić się i uczyć w komfortowych warunkach. Dla dzieci zaprojektowano przestronne, a zarazem przytulne sale, dostosowane do ich potrzeb łazienki oraz doskonale wyposażoną kuchnię. Podczas inwestycji wykorzystane zostaną nowoczesne i bezpieczne materiały oraz innowacyjne rozwiązania. Obiekt będzie energooszczędny, a na dachu zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, które pozwolą zaoszczędzić na opłatach za prąd.

Nowe przedszkole w Cisowej gotowe powinno być na początku roku szkolnego 2023/2024.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting