Nie żyje dwóch mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Prawdopodobnie zatruli się czadem

Ciała braci znaleziono w ich domu w Długomiłowicach.

Wezwanie do służb ratunkowych przyszło po godzinie 16.00. Na miejsce najpierw przyjechała karetka z ratownikami medycznymi. W domu w Długomiłowicach znaleziono ciała dwóch braci w wieku około 50-lat.

Po chwili na miejsce dojechali strażacy. Mierniki czadu wykazały stężenie 250 ppm. Co prawda nie jest to dawka śmiertelna, ale najprawdopodobniej doszło do przewietrzenia mieszkania. Na chwilę obecną to właśnie zaczadzenie jest jednak najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci.

Tlenek węgla potocznie zwany czadem jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania.

Może to wynikać z braku dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni. Jest to szczególnie groźne w mieszkaniach, w których okna są szczelnie zamknięte lub uszczelnione na zimę.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting