Koniec pata w sprawie wyboru dyrektora kozielskiego szpitala

Rada powiatu uznała, że komisja konkursowa będzie mogła jednak wybrać menedżera w składzie w jakim ją powołano.

W skład komisji konkursowej weszli: Małgorzata Tudaj, Józef Gisman, Danuta Wróbel, Dariusz Szymański, Jadwiga Kuźbida, Andrzej Krebs i Andrzej Lachowicz. Swoją pracę rozpoczęła na początku października. Ale w grudniu pojawiły się wątpliwości prawne, czy w komisji może zasiadać Dariusz Szymański.

Przed kilkoma laty był on przełożonym jednego z kandydatów. Z dwóch z czterech opinii prawnych pojawiły się sugestie, że może to wpływać na jego wymaganą bezstronność.

Komisja najpierw próbowała te wątpliwości rozstrzygnąć sama, ale wreszcie powierzyła to radzie powiatu. Ta zebrała się na nadzwyczajnej sesji.

Radni uznali, że fakt ten nie ma wpływu na bezstronność komisji i że może ona dalej procedować. Teraz będzie ona mogła dokończyć przesłuchania pięciu kandydatów na stanowisko dyrektora.

– To, że ktoś z kimś pracował 10 lat temu wcale nie może przesądzać. Jego głos też nie jest taki decydujący, bo szefa SP ZOZ-u wskazują co najmniej 4 osoby – tłumaczyła przewodnicząca rady powiatu Danuta Wróbel.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting