Nie będzie wspólnego Sylwestra w Kędzierzynie

Nie będzie wspólnego Sylwestra w Kędzierzynie

Miasto uznało, że nie ma potrzeby organizowania plenerowej imprezy z okazji nadejścia nowego roku. Mieszkańcy żałują, że z tego zrezygnowano.

Tygodnik 7DNI postanowił zapytać dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury czy w tym roku mieszkańcy będą mogli spędzić wspólnie Sylwestra pod gołym niebem. W poprzednich latach, z różnym efektem takowe zabawy organizowane. Okazało się jednak, że tym razem z tego zrezygnowano

– Nie przygotowujemy się w żaden sposób do zabawy sylwestrowej dla mieszkańców. W naszym budżecie nie zostały zapisane środki na taką imprezę, więc nie rozmawialiśmy z żadnymi artystami, ani nie podejmowaliśmy żadnych innych działań związanych z organizacją takiej zabawy – mówi Piotr Gabrysz, dyrektor MOK. – Zorganizujemy natomiast Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim, w repertuarze znajdzie się muzyka klasyczna i utwory operetkowe. Na tę imprezę nie ma już jednak wejściówek.

W przeciwieństwie do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla możliwość wspólnego witania nowego roku będą mieli opolanie. Tam na parkingu przy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki zagra Lady Pank oraz Dj One Brother. Nie zabraknie także pokazu fajerwerków, który rozpocznie się po północy. Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego ratusza przyznał na antenie Radia Opole, że opolanie będą żegnać jubileuszowy rok w znakomitym stylu. – W ten sposób kończymy symbolicznie jubileusz 800-lecia Opola, obfitujący w wiele wydarzeń: koncertów, spektakli, widowisk plenerowych, wszystko to z udziałem wielu mieszkańców Opola i gości. Także zapraszamy na Sylwestra w wyjątkowym miejscu, przy opolskim amfiteatrze – zapewniał.

Opolanie rozpoczną świętowanie o godz. 21:30. Impreza przy NCPP potrwa kilka godzin. Obowiązywać będzie na niej zakaz spożywania alkoholu.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting