Młodzi i starsi staną razem na scenie

Na początku marca odbędzie się Koncert Pokoleń. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne mające łączyć mieszkańców Kędzierzyna-Koźla w różnym wieku.

Koncert Pokoleń to inicjatywa młodzieży z naszego miasta. Odbędzie się 4 marca 2020 roku w PSP 12 w Kędzierzynie – Koźlu (budynek byłego gimnazjum nr I przy ulicy Piramowicza).

– Młodzi ludzie stawiają sobie za cel zrzeszenie osób w różnym wieku by prowadzić swoisty dialog międzypokoleniowy. Niestety, w dzisiejszych czasach dzieci przez swój wiek są często traktowane niepoważnie i bez zrozumienia – tłumaczy Michał Wencel, organizator wydarzenia. – To samo dzieje się w drugą stronę, ludzie starsi nie nadążając za dzisiejszymi trendami, nie mają prawa głosu w dyskusji.

Na scenie pojawią się artyści różnych pokoleń, podobnie będzie na widowni. Podczas koncertu wybrzmią najpopularniejsze utwory przełomu XX i XXI wieku.
– Młodzież do tej pory przeprowadziła sondę na ulicach Koźla dowiadując się jak ludzie wyobrażają sobie koncert – dodaje Michał Wencel. – Pozyskali również partnera strategicznego, czyli Klub Sportowy Koziołek.

Wspomaga ich również szkoła – Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza. Organizatorzy są obecni w mediach, gdzie prowadzą ankiety. – Korzyści z koncertów będzie wiele. Największa z nich to możliwość poznania kultury przekroju wszystkich pokoleń, do zbliżenia między nimi, a przede wszystkim wartościowej rozmowy – podsumowuje organizator. – Osoby biorące udział w wydarzeniu będą miały okazje podyskutować i wymienić opinie, nie tylko na temat muzyki. Na każdego po śpiewach będzie czekać ciepły posiłek i napój.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting