Mistrzowie zostali powitani po mistrzowsku

Zawodnicy, sztab i działacze ZAKSY wzięli udział w paradzie ulicami Kędzierzyna-Koźla. Tak świętowali ostatnie sukcesy.

Autobus z zawodnikami tuż po 13.00 podjechał pod biurowiec Grupy Azoty ZAK S.A., gdzie na naszych mistrzów czekał już prezes głównego sponsora Paweł Stańczyk i inni pracownicy spółki. Siatkarze przywieźli ze sobą puchar, który w niedzielę zdobyli w słoweńskiej Lubljanie wygrywając tam Ligę Mistrzów. Zawodnicy wjechali na teren zakładów, gdzie pozdrawiały ich setki pracowników firmy. Stamtąd ulicami Kędzierzyna-Koźla przejechał do Koźla. Po drodze sportowcy pozdrawiali kibiców i mieszkańców. Wielu z tych ostatnich specjalnie ustawiało się na trasie przejazdu autobusu, niektórzy mieli ze sobą flagi i szaliki. Do głośnej ekipy ZAKSO-busa pod Urzędem Miasta w Koźlu dosiadła się prezydent miasta Sabina Nowosielska.

Po spotkaniu z kibicami w Koźlu mistrzowska parada ruszyła w kierunku Kędzierzyna, gdzie zaparkowała pod legendarną halą „Śródmieście”. Warto przypomnieć, że to właśnie ta hala była świadkiem pierwszych największych sukcesów kędzierzyńskiego klubu. Zgromadziło się tutaj blisko tysiąc osób. Ci, którzy liczyli na autografy, nie zawiedli się. Wielu otrzymało także pamiątkowe koszulki a nawet piłki. Były śpiewy, podziękowania, wspólne filmy i fotografie.

W niedzielę ZAKSA obroniła puchar Ligi Mistrzów i tym stała się pierwszym polskim zespołem w historii, który to zrobił. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Kamila Semeniuka, który z urodzenia jest kędzierzynianinem. Piękna historia sportu pisze się na naszych oczach.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting