Medalista igrzysk olimpijskich zachęcał do aktywności fizycznej

Były sztangista Bartłomiej Bonk odwiedził podstawówkę nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Opolskie szkoły na start”.

“Opolskie szkoły na start” to cykl turniejów, które odbyły się w wybranych pięciu szkołach podstawowych województwa opolskiego. Najpierw zrealizowane je w Nysie, Głuchołazach, Głubczycach i Prudniku a na koniec w Kędzierzynie-Koźlu. 23 listopada do podstawówki w Kłodnicy przyjechał srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Londynie Bartłomiej Bonk. Utytułowany sztangista promował aktywny tryb życia wśród dzieci. Uczestnikom zawodów wręczał medale i puchary, chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

– Takie turnieje są bardzo potrzebne, szczególnie teraz, po pandemii. Bardzo ważna jest integracja uczniów, ale jednocześnie zachęcenie młodzieży do aktywności ruchowej – mówiła dziennikarzom Lidia Stanisławska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Kochanowskiego w Kędzierzynie-Koźlu.

Program turniejów, ich oprawa i poszczególne elementy nawiązywały do tradycji patriotycznych. Każdemu towarzyszył krótki wykład historyczny dotyczący miejsca, w którym wydarzenie się odbywa. Projekt współfinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Za jego wdrożeniem stoi Głubczyckie Stowarzyszenie Kresowe.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting